Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest czwartą tego typu uczelnią w Polsce

Uniwersytet Ekonomiczny to z pewnością bardzo dobra uczelnia. W rankingu uczelni ekonomicznych w Polsce Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, który wcześniej nosił nazwę Akademii Ekonomicznej, plasuje się na zaszczytnym czwartym miejscu. Jest to bardzo dobra pozycja, którą warto się pochwalić. Uczelnia ta powstała dwa lata po zakończeniu II wojny, a mianowicie w 1947 roku.

Wtedy to powstał jako szkoła prywatna, by z czasem przekształcić się w placówkę państwową. Co roku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu studiuje kilkanaście tysięcy studentów. Wśród nich przewagę stanowią kobiety, czyli sytuacja wygląda zupełnie odwrotnie aniżeli na uczelniach typowo technicznych, czyli politechnikach.

Kierunki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Oczywiście dominują tutaj kierunki typowo ekonomiczne,  jednakże też możemy skorzystać z oferty wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów. Dodatkowo można tutaj studiować też kierunek związany z turystyką, a także inżynierią produkcji. Pomimo dosyć skonkretyzowanego profilu uczelnia ta wychodzi z ofertą również do studentów, którzy zainteresowani są trochę innymi branżami.

Studia mogą pomóc Tobie w karierze!

W celu ukończenia uczelni, która poddana została w tym miejscu charakterystyce, należy przygotować prace magisterskie. Przy studiach jednolitych jest to jedyny warunek. Jednakże, gdy mamy do czynienia z podziałem na studia pierwszego i drugiego stopnia wtedy też musimy napisać prace licencjackie. Jeżeli jesteśmy już bardzo ukierunkowani na jedną branżę, warto skorzystać z tych jednolitych, by jedynym obowiązkiem była dla nas praca magisterska bez potrzeby pisania tych wcześniejszych.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, a rynek pracy

Po Uniwersytecie Ekonomicznym możliwości pracy są bardzo bogate. Obecnie najbardziej pożądani przez pracodawców pracownicy to sprzedawcy, informatycy oraz wykwalifikowani pracownicy fizyczni. Pracy w sprzedaży ogólnie jest bardzo dużo. Portale z ogłoszeniami o pracę pełne są ofert dla: przedstawicieli handlowych, doradców finansowych oraz doradców klienta. W sprzedaży potrzebne są odpowiednie kompetencje oraz dobre nastawienie. Liczy się też w tym zawodzie dobra autoprezentacja.

Praca dyplomowa powinna poszerzać Twoje horyzonty!

Dla wielu ekonomistów praca w sprzedaży jest pierwszą pracą, po której pną się do góry w korporacyjnej drabinie. W przypadku informatyków bardzo duże zapotrzebowanie jest dla programistów. Szacunki ekspertów od rynku pracy mówią o zapotrzebowaniu na 50 000 programistów w samej Polsce. W Europie, zapotrzebowanie na informatyków to 800 000. Na trzecim miejscu znajdują się wykwalifikowani pracownicy fizyczni, tacy jak: spawacze, murarze, czy też kierowcy tira.


„Edukacja formalna zapewni ci przeżycie, samokształcenie – fortunę”.

Jim Rohn

Twoja praca dyplomowa na pewno nie powinna stanowić końca Twojej edukacji. Wręcz przeciwnie. Należy przede wszystkim wciąż rozwijać swoje kompetencje, aby być atrakcyjną postacią na współczesnym rynku pracy. Jak mawiał Nicollo Machiavelli “wszystkie sprawy ludzkie są w ciągłym ruchu”. Podobnie jest z pracodawcami i ich wymaganiami wobec kandydatów to pracy.

Jeśli tworzysz obecnie swoją pracę dyplomową i interesuje Ciebie profesjonalne wsparcie, to zapraszamy serdecznie!
Pomoc w pracach dyplomowych

Post Author: Specjaliści Naukowi

Piszesz pracę magisterską, bądź licencjacką? Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas! Działamy na rynku od lat. Mamy liczne sukcesy i wiele lat doświadczenia. Zapraszamy!!!

Dodaj komentarz