Tematy prac licencjackich z ekonomii

Tematy prac licencjackich z ekonomii bardzo często dotyczą zagadnień, które wpływają na stan gospodarki. W poniższym tekście przedstawimy kilka przykładowych tematów. Być może któryś z nich zainteresuje Ciebie na tyle, że zdecydujesz się o nim pisać swoją pracę dyplomową.

Bardzo dobry temat na licencjat z ekonomii brzmi “Kryptowaluta Bitcoin i jej wpływ na światowe finanse”. Temat ten jest bardzo ciekawy, ponieważ kryptowaluty są zjawiskiem nowym w światowych finansach. Można tutaj przedstawić czynniki, które przemawiają za tym, że wartość Bitcoina wzrośnie (lub spadnie). Warto tutaj posłużyć się badaniami statystycznymi, które pozwolą Tobie zbadać korelację pomiędzy danymi czynnikami a wartością najpopularniejszej kryptowaluty świata.

Standardowym tematem na licencjat z ekonomii jest analiza finansowa danego przedsiębiorstwa. Zaletą tego tematu jest to, że zawsze można przeanalizować firmę, która jest notowana obecnie na giełdzie. Gwarantuje to, że nie będziesz mieć problemów z dostępem do odpowiednich danych.

Bardziej ambitnym tematem jest na pewno “wpływ inflacji na opłacalność inwestycji”. W takim licencjacie można przedstawić, jakie inwestycje pozwoliły pomnożyć majątek, a które nie pokryły nawet wzrostu inflacji (czyli poniosły stratę). Jeśli planujesz karierę jako doradca finansowy, to ten temat jest odpowiedni właśnie dla Ciebie.

Kolejny przykładowy temat, jaki proponujemy to “przyczyny kryzysu finansowego w roku 2008”. Zaletą tworzenia licencjatu o tej tematyce jest fakt, iż istnieje do niej bardzo dużo pozycji książkowych. Temat ten jest bardzo ciekawy, ponieważ obecnie dużo mówi się o tym, że wkrótce nastąpi kolejny kryzys ekonomiczny. Jak pisał Nicollo Machiavelli “kto chce przewidzieć przyszłość, musi poznać przeszłość”.

Tematy prac licencjackich z ekonomii – podsumownie.

Tematy prac licencjackich z ekonomii są niesamowicie zróżnicowane. Zanim wybierzesz któryś z nich — sprawdź, jakie są Twojej ambicje zawodowe oraz jaka tematyka naprawdę Ciebie fascynuje. Poza tym wybierając dany temat, musisz mieć pewność, że nie będziesz mieć problemów z dostępem do odpowiednich danych.

Tak czy inaczej, najważniejsze na obecnym rynku pracy są nie prace dyplomowe oraz formalne wykształcenie. Obecnie najważniejsze są po prostu konkretne umiejętności poparte doświadczeniem. Im więcej będziesz ich posiadać, tym większa będzie Twoja szansa na wysokie zarobki. Nie bez powodu Juliusz Cezar mawiał, że “nauczycielem wszystkiego jest praktyka”.

Post Author: Specjaliści Naukowi

Avatar
Piszesz pracę magisterską, bądź licencjacką? Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas! Działamy na rynku od lat. Mamy liczne sukcesy i wiele lat doświadczenia. Zapraszamy!!!

Dodaj komentarz