Temat pracy magisterskiej z ekonomii – kryptowaluty.

Temat pracy magisterskiej z ekonomii jest często dla studentów bardzo ciężki w wyborze. W poniższym artykule przedstawimy temat, który jest z pewnością bardzo awangardowy. Pewien milioner powiedział kiedyś, że jeśli chcesz być bogatym człowiekiem, to powinieneś ustawić się na pozycji innowatora. Trudno chyba obecnie o bardziej innowacyjny temat niż kryptowaluty.

W poniższym artykule przedstawimy jak ująć temat kryptowalut w swojej pracy magisterskiej. Pierwszy rodzaj jest zwyczajowo poświęcony teorii. W rozdziale tym musisz przedstawić historię czołowej kryptowaluty, jaką jest obecnie Bitcoin. Warto w tym rozdziale poruszyć również historię pieniądza. Trzeba tutaj również wymienić różnicę i cechy wspólne pomiędzy Bitcoinem, a złotem. W tej części pracy dyplomowej musisz również zdefiniować kluczowe dla kryptowalut pojęcia, takie jak blockchain, czy też kopalnia kryptowalut.

W rozdziale pierwszym musisz przedstawić również tezę tworzonej pracy naukowej. Może ona brzmieć przykładowo “Dlaczego wartość kryptowalut radykalnie wzrośnie w najbliższej przyszłości”. Jest to oczywiście jedynie nasza propozycja. W każdym razie w pierwszym rozdziale musisz zarysować tezę, którą będziesz w kolejnych rozdziałach bronić.

Kolejny rozdział pracy musi zawierać już jakieś badania. W przypadku kryptowalut możesz wskazać czynniki, które wpływają na wzrost wartości kryptowalut. Następnie warto użyć metod statystycznych, aby pokazać, że istnieje dodatnia zależność między danym czynnikiem a wzrostem wartości konkretnych kryptowalut. Takim czynnikiem może być np. ilość podmiotów, które akceptują płatność kryptowalutami. Wiadomo, że ona rośnie, co powinno wpłynąć na wzrost kryptowalut. Inny czynnik, który powinien wpłynąć na ten wzrost wartości kryptowalut to coraz większa ilość użytkowników kryptowalut.

W rozdziale trzecim powinieneś zawrzeć odpowiednie podsumowanie. Rozdział ten powinien bazować na rozdziale pierwszym i przede wszystkim drugim. Można powiedzieć, że rozdział trzeci powinien stanowić swego rodzaju syntezę.

Temat kryptowalut jest ambitny i nietypowy. Nie każdy promotor będzie na niego otwarty. Jeśli jesteś nim zainteresowany, to musisz odbyć poważną rozmowę ze swoim promotorem. On podejmie decyzję, czy akceptuje Twój temat, czy też nie. Być może wskaże on również na rozmaite trudności, które mogą wystąpić podczas pisania pracy magisterskiej na ten temat.

Temat pracy magisterskiej z ekonomii – kryptowaluty. Podsumowanie.

Temat pracy magisterskiej z ekonomii, który jest na pewno fascynujący to kryptowaluty. Mało jest obecnie tak ciekawych tematów, jak właśnie cyfrowe waluty, ponieważ mają one szansę na zmianę globalnej ekonomii. Wielu ekspertów twierdzi, że to właśnie na podstawie kryptowalut będą powstawać nowe usługi oraz produkty. Już teraz pracodawcy poszukują programistów, którzy umieją wykorzystywać możliwości kryptowalut.

Post Author: Specjaliści Naukowi

Avatar
Piszesz pracę magisterską, bądź licencjacką? Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas! Działamy na rynku od lat. Mamy liczne sukcesy i wiele lat doświadczenia. Zapraszamy!!!

Dodaj komentarz