Tematy prac licencjackich, które można zaproponować studentom Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu  według statystyk studenci najwięcej przygotowują prac licencjackich. Jest to głównie spowodowane tym, że nie wszystkim udaje się z różnych powodów dobrnąć do drugiego stopnia czyli studiów magisterskich. Jest to spowodowane wieloma czynnikami poczynając od tych najbardziej błahych czyli zwykłego lenistwa a skończywszy na braku środków materialnych czy też brakiem czasu spowodowanym założeniem rodziny.

Tematyka prac licencjackich, które przygotowują studenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu jest bardzo szeroka i przeplata się też z innymi dziedzinami wiedzy. Jeżeli chodzi o przykład jednego z nich to może być wpływ danych makroekonomicznych na rynek walutowy. W tego typu opracowaniu należy wyjść od wyjaśnienia co to są dane makroekonomiczne w praktyce oraz jakie posiadają znaczenie. Następnie warto omówić co to jest rynek walutowy, podać jego definicje oraz scharakteryzować funkcje, które pełni.

Punktem kulminacyjnym zatem będzie przedstawienie skali wpływu wspomnianych danym makroekonomicznych na rynek walutowy. Inny przykład stanowić może na przykład temat jakim jest odzwierciedlenie kapitału intelektualnego w sprawozdaniu finansowym. Tutaj na pewno trzeba by było wyjaśnić co to jest kapitał intelektualny a także sprawozdanie finansowe. Następnie przedstawić znaczenie kapitału intelektualnego w sprawozdaniu finansowym.

admin Author

Dodaj komentarz